Czy drapaki dla kotów są zasadne?

W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Określając się na posiadanie pupila, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to jego normalny odruch i podświadomy sposób na pozbycie się martwej, bezużytecznej tkanki. Jeśli Twój kot ma skłonność do drapania różnych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi oraz sprzęty, rozwiązaniem może być dostosowany do jego spraw drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie zarysem, wielkością i funkcjonalnością, zaś wybór istnieje naprawdę bogaty. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są ogólne zasady dobierania tegoż rodzaju dodatków także jak dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim równomierność.

Kotek ścierając pazurki zużywa do tegoż dużą część swojej siły, oraz cielsko składa w wielki łuk. Takie przyzwyczajenie sprawia, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim trwały, tak żeby nie zagroził naszemu kotu. Wspaniałym wyjściem są np. moduły przyczepione do ściany, jakie dźwigają obfity nacisk i dodatkowo tworzą doskonałą propozycję, nawet dla dużych kotów. Szukając drapak zobacz, czy jest podtrzymany na stabilnej podstawie i czy część spodnia świetnie przystaje do podłogi.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wymagania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kota adresowany jest określony przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tym większy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być prawdziwie spory.

Dostosowana wysokość

Niezależnie od tegoż, albo zakupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, albo rezerwujesz go online, myśl aby dostosować jego rozmiary do gabarytów Twojego pupila. Wysokość winna być zaadaptowana do wysokości kota, tak by mógł on rozprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć cielsko. Koty rasy dużej potrzebują profesjonalnych, wielgachnych dodatków, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior nasyci się typowym produktem; możemy ponadto dobrać drapak, który będzie rósł wraz z nim.

Marka oraz użyte materiały

Skoro drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być zbudowany spośród wysokiej jakości produktów. Porządnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który rewelacyjnie toleruje kontakt z kocimi szponami. Taki dobór obicia pozwoli na to, że na materiale nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest wiele rodzajów drapaków w różnorakiej postaci. Owe najskromniejsze to deska przykryta dodatkowym sznurem, najbardziej ekskluzywne wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Funkcjonują jeszcze drapaki, zrobione tak, by pełnić równocześnie
funkcję legowiska i które obite są silną, lecz lekką gąbką.
zamów drapak w sklepie https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być również ładny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot potrafi zostać dekoracją mieszkania i także doskonałym terenem zabaw dla naszego pupila. Znacznie rozbudowane są tzw. kocie baszty, które umożliwiają dopilnować pazurki, ale są również łóżkiem i także środowiskiem do gier. Takie rozwiązanie perfekcyjnie sprawdzi się, jeżeli posiadasz parę kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, a nawet wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Duży asortyment rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, iż dowolny posiadacz kotka zlokalizuje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i dodatkowo wywoła radość kotka.

You may also like...