Czy warto zakupywać zabawki dla kotka? Gdzie właściwie zakupić?

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Pewnie każdy przynajmniej raz zauważył kotka który wyjętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu nieraz ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Mówimy więc często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród oczywistych rzeczy, którą musi wykonywać każdy normalny kotek I nie chodzi tutaj wcale o ostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kotek oznacza własne terytorium. Pozostawia także ślady szponów na przedmiotach, jednocześnie w celu zakomunikowania, iż to jego obszar. Jeżeli kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas znak, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w pomieszczeniu umożliwi uchronić przed zrujnowaniem nasze pufy.
kup teraz zabawki dla kotów ze sklepu zoologicznego https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila zapewniają naszym pupilom komfort, są szczególnie pożądane szczególnie pupilom żyjącym cięgiem w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy także do gimnastyki. Pupil prostuje mięśnie, natomiast na wyjątkowo rozszerzonych drapakach ma sposobność do super złożonych uciech. Rozsądnie jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby zachować przed zadrapaniem meble lub kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Przeważnie kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie bywają właściciele, zatem ofiarą może ulec leżanka w salonie. Kotki przepadają także zaznaczać własne terytorium nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład nieznajomego kotka.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najsłynniejsze, położone w złym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne różne typy drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia i może służyć kotu jak praktyczne miejsce do drzemki. Jest więc to najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, postawionego na podstawce pionowo lub skośnie, osłoniętego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są nadzwyczaj rozszerzone, wyszukane, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na ziemi albo być przymocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów i dla hodowli, a także drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest niesamowicie obfita, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, posiadają różnorodne funkcje i akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym gustem również upodobaniami kotów. Gdy pupil kocha dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest aktywny i kocha skakać, zapewne ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie

You may also like...