Opis diagnostyki IVUS 18.V. 2012

Opinie i odczucia osób po zabiegu CCSVI

Opis diagnostyki IVUS 18.V. 2012

Postprzez Ryszard-Rici » 22 Maj 2012 11:19

Było na 18.V. w Medicover przez Dr Jaworskiego wszystko perfekt przygotowane.
Podczas diagnozy przy pomocy IVUS Dr Jaworski stwierdził ze 100% pewnością gdzie są przyczyny moich problemów.
1) Stent implantowany w Katowicach jest niedrożny.
2) Żyły azygos i lędźwiowa, które odprowadzają krew z rdzenia są niedrożne. Konieczna implantacja stentów. Dr Jaworski dokładnie wszystkie zwężenia wymierzył, zamówiono stenty (w ten stent z Katowic będzie wprowadzony inny wewnętrzny stent udrożniający zamknięte miejsce). Implantacja zamówionych stentów odbędzie się przy pomocy urządzenia IVUS.
Pozdrawiam
Ryszard
Awatar użytkownika
Ryszard-Rici

Re: Opis diagnostyki IVUS 18.V. 2012

Postprzez Pives » 22 Maj 2012 13:31

Witam
Zycze powodzenia , nalezy sie Panu w koncu poprawa !!!!
Piotrek/Pives
Pives

Miejscowość: Warszawa

Postprzez basia » 22 Maj 2012 20:18

witam Panie Ryszardzie, z niecierpliwością czekam na efekty tego zabiegu. Jestem w podobnej sytuacji, niestety na forum thisisms czytałam o tym sposobie leczenia - stent w stent - niektórzy mieli po trzy takie zabiegi i bez pozytywnego efektu. stenty na krótko się udrożniły, po czym ponownie zatkały. Może Medicover ma na to złoty sposób
Pozdrawiam i szczerze życzę pełnego powrotu do zdrowia.
basia

Postprzez Kama » 22 Maj 2012 21:11

Dlaczego stent w stent? Nie można wymienić zatkanego?
Kama

Postprzez Ryszard-Rici » 22 Maj 2012 21:30

Kama napisał(a):Dlaczego stent w stent? Nie można wymienić zatkanego?

Nie ma szans wymiany stenta, chyba że wycięcie z żyłą, ale to trzeba zezwolenia od kolegi prof Ryglewicz. Stent wrasta w żyłę i pokrywa się błoną wewnętrzną jaka jest wewnątrz żyły w tej warstwie wewnętrznej – utworzona z tkanki łącznej. Zbudowana jest ta warstwa z nabłonka o typie pokrywowym.
Ryszard
Awatar użytkownika
Ryszard-Rici

Postprzez Ryszard-Rici » 24 Maj 2012 19:46

basia napisał(a):witam Panie Ryszardzie, z niecierpliwością czekam na efekty tego zabiegu. Jestem w podobnej sytuacji, niestety na forum thisisms czytałam o tym sposobie leczenia - stent w stent - niektórzy mieli po trzy takie zabiegi i bez pozytywnego efektu. stenty na krótko się udrożniły, po czym ponownie zatkały. Może Medicover ma na to złoty sposób
Pozdrawiam i szczerze życzę pełnego powrotu do zdrowia.

Dr Jaworski tłumaczył mi jak ten zabieg będzie wykonany po dokładnym obejrzeniu kamerą IVUS tego miejsca:
w to miejsce wejdzie najpierw balon, 28 atmosfer. Następnie stent w stent też przy pomocy IVUS z firmy http://www.youtube.com/watch?v=E9LF7cWnG9Q . 50% mniej szansy na zakrzepicę.
Nie ma innego wyjścia na tym etapie. Jedynie transplantacja żyły. Mam kontakt na "dorabianie" żył z materiału genetycznego pacjenta w USA. W Polsce można oddać materiał genetyczny. Jednak trzeba zgodę na takie operację od konsultanta krajowego chirurgii naczyniowej, czyli kolegi prof Ryglewicz... to już lepiej jechać do innego jakiegoś dzikiego kraju ze swoim chirurgiem i "dorobioną" żyłą.
Ryszard
Awatar użytkownika
Ryszard-Rici

Wróć do ODCZUCIA OSÓB PO ZABIEGU CCSVI

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość