Jaki należałoby pozyskać żwirek dla kotów, czym się radzić przy doborze?

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kotka to wówczas niezbędne akcesorium kuwety. Są różne rodzaje żwirków dla kota. Dowolny z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak również zakrytej. Żwirek dla kota posiada taki feler, że niestety nie można do końca uniknąć jego rozsypywaniu blisko kuwety tudzież roznoszeniu po domu przez kota.
zamów teraz żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piach. Lecz na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kotów, dużo użyteczniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają pospolity piach. Są optymalne dla pupilów, które często idą na pole i także uwielbiają kopać w glebie. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Wszak taki żwirek dla pupila niewiarygodnie błyskawicznie zaczyna odstraszająco pachnieć, gdyż niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku zabrudzonego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma budowę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po mieszkaniu.

Niemniej tenże większy i cięższy jest mniej efektywny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się kuleczka, którą można lekko wyrzucić z kuwety bez potrzeby zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe albo aromatyczne. Zbiór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, dobre żwirki dla kota bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, zaś wszystek żwirek zamieniać co prawie 3 tygodnie. Ów żwirek dla kota jest wysoce dobry.

Jeżeli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym polu, ażeby woda z moczu szybko wyparowała. Niesłychanie uznane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy również drewniany żwirek dla pupila. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek wspaniale neutralizuje smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością jest to wówczas, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków roznosi się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne absorbery zapachu oraz neutralizatory, które wolno dołączać w niedużej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że mają dodatkowo cechy sterylizujące.

You may also like...