Najatrakcyjniejsze kuwety dla kotka – jaką wybrać?

Kuweta dla kotka

Koty niewychodzące potrzebują własnej kociej łazienki w naszym mieszkaniu. Należałoby wyszukać adekwatną kuwetę dla kotów, by i koty i ludzie mieszkający z kotkami czuli się komfortowo.

Najstosowniejsze położenie dla kuwety

Przed nabyciem, albo skonstruowaniem kuwety dla kotka, warto najpierw zdecydować gdzie ona będzie stała, bowiem od owego może zależeć jej typ i także gabaryty. Kuweta dla pupila może zostać w rogu, lub za czymś, np. za muszlą klozetową, czy między np. wanną, a pralką. Kuweta może być wielce modna oraz niekonwencjonalna o niespotykanym modelu np. kapsuły oraz stanowić chociażby dekorację własnej toalety. Istnieją kuwety ze charakterystycznymi dziurkowanymi progami, na których kociak krocząc przeciera łapki i nie przenosi żwirku po całym pomieszczeniu. Należy, niemniej pamiętać, że kuweta dla kotów, choćby przy najwnikliwszym doglądaniu o świeżość i dodatkowo schludność, jest zbiornikiem na odchody i nie chcemy jej ulokować w kuchni, sypialni, holu, lub pokoju, gdzie się kręcą i także pracują ludzie. Doskonałym lokum, gdzie może pozostawać kuweta dla kotka stanowi łazienka, albo pewne odosobnione pomieszczenie gospodarcze, graniczące z ogrodem, może prawdopodobnie to być również łazienka, w jakiej znajduje się muszla klozetowa.
najlepsze kocie kuwety tutaj

Wymiary kuwety

Pupil będzie entuzjastycznie korzystał z kuwety, jeżeli jest ona świeża, regularnie czyszczona, jest w niej surowy piasek, lub żwirek, jakim kot potrafi zasypać własne odchody, oczywiście i jest przydatna. W kuwecie nasz kot powinien posiadać sposobność normalnie się obrócić, wybrać miejsce oraz pogrzebać łapką. Wykończenie granicy kuwety nie może być ani za niskie, ani zbyt duże. Zbytnio mały rand kuwety będzie winą rozsiewania się żwirku po ziemi, ale zbyt duży – skomplikuje naszemu pupilowi wpadanie do środka. Kiepsko dostosowana kuweta dla kotka może wywołać, iż nasz kociak może prawdopodobnie się w ogóle uprzedzić do korzystania z niej oraz na przykład załatwiać nieopodal – na ziemi, powiększając nam masę ponadplanowej roboty.

Kuwety kryte, z pokrywką

Kuwety – pudełka, mające osłonę górną mają tę przewagę, iż znacząco porządnie ubezpieczają przed wylewaniem się piachu, powstrzymują także w zasadniczym stopniu smrody tudzież odcinają nieeleganckie widoki kocich fekaliów. Po wyczyszczeniu, mogą także służyć za opakowania transportowe. Należy natomiast podnosić, albo zdejmować górną przykrywkę dla precyzyjnego oczyszczenia wnętrza kuwety należycie regularnie.

Szczegółowe oczyszczania

Istotne jest rozpoznać jakże nieraz potrzebujemy dokonać generalne porządki w kuwecie. Najrzadziej raz w miesiącu, poprawnie jest wyeliminować wszystko z kuwety. Całą kuwetę umiejętnie zmyć szczoteczką i także szarym mydłem, wolno jeszcze wyparzyć dno i dodatkowo ścianki kuwety wrzątkiem. Wszelkie najbliższe sąsiedztwo kuwety też zasługuje na solidne pozamiatanie i zmycie. Jeśli kuweta istnieje w towarzystwie różnych, licznych przedmiotów, idealnie jest również i także je oczyścić. Na pewno zamierzamy posiadać blisko kuwety łopatkę do przenoszenia kupek oraz miotełkę do usuwania wysypanych ziarenek piasku. Do odnowionej kuwety doskonale będzie naładować nowiusieńki piasek, bądź żwirek.
Nasze koty odwdzięczą się nam z pewnością swoją kocią satysfakcją i także dobrą formą. A doskonale podtrzymana, idealna kuweta dla pupila – to zatem nieuchwytna i także niewyczuwalna nosem kocia kuweta, w której kotek czuje się bezpiecznie, spokojnie i higienicznie.

You may also like...