W jaki sposób przystosować psa do człowieka?

To, że czworonóg jest najznakomitszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej debacie. Ów futrzasty towarzysz, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo realia, w których żyje. Dla niego liczy się tylko przyjazne spojrzenie i dotyk ciepłej ludzkiej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup lub adopcję pieska, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej dobrej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i dodatkowo trybowi życia. Stan psiaczka oraz jego urzekający pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem słodki psiak niesłychanie łatwo dojrzewa i gospodarz nawet nie zaobserwuje, jak zmienia się w dużego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada oczekiwaniom właściciela. Dzieje się tak, gdy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak duży piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego przepięknych oczek i dodatkowo zabawnego pyszczka.


Żywy psiak oraz ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, trzeba dobrze zapoznać się z jego odmianą, ażeby wraz z nim tworzyć jednolity oraz harmonijny związek. Psiaczki potrzebujące wiele ruchu i także spacerów,nie będą czuły się spokojne, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, należy mieć wiedzę, iż to bardzo aktywne zwierzaki, które wymagają wyczerpujących spacerów i także licznych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w którym żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd sympatycy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies ochronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio określić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, doskonale sprawdzą się tu pieski małe, które łatwo pomieszczą się w dowolnym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie wspaniale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Tymczasem małe pieski mimo swojego cudownego wyglądu, niestety nie zapewnią komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wywołają lęk i obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeżeli w mieszkaniu mieszkają malutkie dzieci, których zachowanie często jest nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, bo źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Pies agresywny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które żąda od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich odmianami, by trafnie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także trybem życia człowieka, bo tylko wtedy relacja z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem oraz wzajemną miłością.

karma dla kota hurt

You may also like...